„Halka” Stanisława Moniuszki w Berlińskiej Filharmonii

Nasza cała społeczność szkolna- (ok.400 osób. uczniowie ,nauczyciele, rodzice oraz rodziny uczniów) zaproszona została na koncert w wykonaniu orkiestry i chóru Teatru Wielkiego w Poznaniu pod batutą Gabriela Chmury i z udziałem solistów.

Koncert odbył się w dniu 1.10.2019 w Berlińskiej Filharmonii. Była to wersja koncertowa opery ” Halki” Stanisława Moniuszki. W roku 2019 obchodzimy 200. lecie urodzin kompozytora. Z tej okazji uchwałą Sejmu RP rok 2019 został uznany za Rok Stanisława Moniuszki.

Koncert w Berlinie był jednym z ważniejszych wydarzeń programu Moniuszko 200. Wizyta w Berlińskiej Filharmonii w dniu 1.10.2019 -Międzynarodowym Dniu Muzyki – nie pozostała nikomu obojętna.. Koncert zaszczycił swoją obecnością Ambasador RP w Berlinie Prof.dr hab. Andrzej Przyłębski.

Wizyta w Berlińskiej Filharmonii w dniu 1.10.2019 -Międzynarodowym Dniu Muzyki – nie pozostała nikomu obojętna. Dla wielu uczniów Szkoły Polskiej w Berlinie była pierwszą okazją spotkania się za żywo z twórczością wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. Za zaproszenie do projektu serdecznie podziękowania kierujemy do Instytutu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.