101-SZA ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOSCI, SZKOLNY KONKURS MISTRZ PIEKNEGO CZYTANIA –

W DNIACH 27-28. 11. 2019 W RAMACH OBCHODÓW UROCZYSTOŚCI 101-SZEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI, PANI MGR DOROTA KÜHN ZORGANIZOWAŁA SZKOLNY KONKURS MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA.

PIELĘGNOWANIE WDZIĘCZNEJ PAMIĘCI O POLEGŁYCH ZA NASZĄ NIEPODLEGŁOŚĆ POWINNO BYĆ NASZYM ZASZCZYTNYM OBOWIĄZKIEM. OBOWIĄZEK TEN REALIZOWALIŚMY WSPÓLNIE, DLATEGO TEŻ UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY W RAMACH ODDANIA CZCI POLEGŁYM ZAPREZENTOWALI NAM WYBRANE PRZEZ SIEBIE UTWORY LITERACKIE, KTÓRE MÓWIĄ O MIŁOŚCI DO OJCZYZNY. NA WIDOWNI ZASIEDLI UCZNIOWIE WRAZ Z GRONEM PEDAGOGICZNYM,RODZICE, RODZINY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY ORAZ GOŚĆ SPECJALNY –KONSUL DO SPRAW POLONII, PANI JOWITA WENCIUS.

KONKURS UŚWIETNIŁY PIEŚNI PATRIOTYCZNE W WYKONANIU UCZNIÓW KLASY IIIA, JAK WYSTĘPY SOLO – WSZYSTKO TO PRZYPRAWIŁO ZEBRANYCH GOŚCI NIE TYLKO O UŚMIECH, ALE NIEJEDNEMU ZAKRĘCIŁA SIĘ TEŻ ŁEZKA W OKU.

WSZYSTKIM ZEBRANYM TEGO DNIA W AULI SZKOŁY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ODDANIE CZCI POLEGŁYM W WALCE O NASZĄ OJCZYZNĘ.